Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
These used, heavy duty, two person lockers accommodate two people in one unit. Each frame has two 9" wide x 12" deep x62" tall clothing compartments and two top square storage spaces that are 15" wide x 12" deep x 10" tall. These have been designed with space savings in mind as they provides room for 2 people while occupying about the same space as one single locker. Often used for employees, staff, warehouse workers, students, gyms, or for general storage.
| SKU | 61091272MIW |
|---|---|
| Manufacturer | Interior Steel Products Co. |
| Ventilation | Louvered Doors |
| Material | Metal |
| Assembly Type | Riveted |
| Sold in groups of | 2-wide, 3-wide |
| Usable Lock Types | Built in lock, Padlock |
| Color | Red , Tan |
| Legs | 6" |
| Width | 18" |
| Depth | 12" |
| Height | 72" |
| Overall Height | 78" |
| ID | 3 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

