Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
These used duplex-style clothing lockers offer ample room for two users while only utilizing the space of a traditional single column. The 15" wide columns have been divided into two, side-by-side compartments and feature two, full-length compartments that are stocked with a shelf and hooks in each side. The advantage to these lockers is hanging space doesn't have to be sacrificed and two upper compartments provide a way to organize smaller items and keeps them within reachable access. These lockers are finished with a cherry red powdercoat and are great for storing employee uniforms, protective gear and soiled coveralls. These lockers are in quality working condition with many years of use left to offer.
| SKU | 6M2PERSONPRN |
|---|---|
| Manufacturer | Penco Products, Inc. |
| Ventilation | Louvered Doors |
| Material | Metal |
| Sold in groups of | 3-wide, 5-wide |
| Usable Lock Types | Padlock |
| Color | Red |
| Legs | None |
| Width | 15" |
| Depth | 18" |
| Height | 72" |
| Starting Qty | 45 |
| ID | 4 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

