Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
Used Lyon lockers for sale at substantial savings compared to what you would pay for brand new ones! They were previously used in a school and have some scratches and dents, but are fully functional and have been refurbished to last a lifetime. The 9" wide compartments are a fantastic option when you need to accommodate lots of people but have limited wall space. Perfect for multiple uses--for students, employees, or even in your home or office where you need secure storage!
Require the use of built-in keyed locks or built-in combination locks to be properly secured.
| SKU | 61091260TLO |
|---|---|
| Manufacturer | Lyon Metal Products |
| Ventilation | Louvered Doors |
| Material | Metal |
| Assembly Type | Riveted |
| Usable Lock Types | Built in lock |
| Color | Tan |
| Legs | None |
| Width | 9" |
| Depth | 12" |
| Height | 60" |
| Overall Height | 60" |
| ID | 3 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

