Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
12" wide lockers are the most popular size we offer. These are large compartments with full length doors that are ideal for storing clothing as well as other items. These are a nice, secure way to store valuable items at home, school or work. There are several types of lock options available for these including: padlocks, built in key locks and traditional built in padlocks. The nice neutral tan color compliments most any decor.
| SKU | 61121872TPT |
|---|---|
| Manufacturer | Penco Products, Inc. |
| Ventilation | Louvered Doors |
| Material | Metal |
| Assembly Type | Riveted |
| Sold in groups of | 3-wide |
| Usable Lock Types | Built in lock, Padlock |
| Color | Beige |
| Legs | None |
| Width | 12" |
| Depth | 18" |
| Height | 72" |
| Overall Height | 72" |
| ID | 3 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

