Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
Lockers are a great storage solution for safely stowing away all of your valuable items in an organized and secure place. We have quality used heavy duty storage lockers for sale at great prices! These are higher quality than standard lockers, as they are heavier duty with double pan doors that have honeycomb cores inside to provide the most rigid, durable, long lasting door available on the market. Each includes a sturdy upper storage shelf and coat hooks, providing plenty of storage options. Although these are used, they are in excellent condition and 100% functional. Their two-toned color of yellow doors and black frames will definitely add a little vibrancy to any location, and due to their superior construction, design and features, they have been built to last!
| SKU | 61121560YHK |
|---|---|
| Manufacturer | Hadrian Inc. |
| Ventilation | Louvered Doors |
| Material | Metal |
| Assembly Type | Riveted |
| Usable Lock Types | Padlock |
| Color | Black, Yellow |
| Legs | None |
| Width | 12" |
| Depth | 15" |
| Height | 60" |
| Overall Height | 60" |
| ID | 3 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

