Call us now to get up to 30% off this order or by clicking Request a Free Quote below.
Details
These are very nice, heavy duty 3-tier athletic lockers and are welded together in groupings of 3 columns wide. The fact that they are heavy duty and have ventilated doors make these an excellent choice for locker rooms in schools or clubs. These will last for many, many years if properly cared for. Pad locks are the most commonly used locks on this type of locker, but you can also install built-in style locker locks to these if you wish. Call today for pricing and shipping details.
| SKU | 63121260GRO |
|---|---|
| Manufacturer | Republic Storage Systems Co., Inc. |
| Ventilation | Diamond Perforated Doors & Sides |
| Material | Metal |
| Assembly Type | Welded |
| Sold in groups of | 2-wide, 3-wide |
| Usable Lock Types | Built in lock, Padlock |
| Color | Gray |
| Legs | None |
| Width | 12" |
| Depth | 12" |
| Height | 60" |
| Overall Height | 60" |
| ID | 3 |
Used

Fair |
Average |
New |
|---|

NOTE: All of our Used Lockers are guaranteed to be fully functional upon arrival.:

